You are looking: Home page > NEWS, REGULATORY FRAMEWORK > Вихідні і перенесення робочих днів у 2018 році

Вихідні і перенесення робочих днів у 2018 році

29 листопада Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів», який вступив в дію 2 грудня. Документ визначає 25 грудня (Різдво Христове за Григоріанським календарем) офіційним святковим днем в Україні.

Законом також скасовано святковий день 2 травня та внесено зміну до статті 73 КЗпП, згідно з якою святковим днем вважається лише 1 травня – День праці.
Відтак загальна кількість святкових днів, коли українці відпочиватимуть офіційно, буде незмінною – 11 днів, а саме: 1 січня – Новий рік; 7 січня і 25 грудня – Різдво Христове; 8 березня – Міжнародний жіночий день; 1 – День праці; 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги); 28 червня – День Конституції України; 24 серпня – День незалежності України і 14 жовтня – День захисника України та один день (неділя) – Пасха (Великдень) і один день (неділя) – Трійця.
Закон має сприяти об’єднанню та кращому порозумінню між християнськими релігійними громадами як в межах, так і за межами України, а також сприятиме оптимізації святкування Різдва Христового та Нового року, зазначають автори документа.
З огляду на це, доопрацьовано проект розпорядження КМУ “Про перенесення робочих днів у 2018 році”.
Так, з метою раціонального використання робочого часу і створення сприятливих умов для святкування 8 березня — Міжнародного жіночого дня, 1 травня — Дня праці, 28 червня — Дня Конституції України, 25 грудня – Різдва Христового та у 2019 році 1 січня — Нового року проектом розпорядження КМУ рекомендовано керівникам підприємств, установ й організацій для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями в суботу та неділю, перенести у 2018 році робочі дні з:
• п’ятниці, 9 березня — на суботу, 17 березня; понеділка, 30 квітня — на суботу, 5 травня;
• п’ятниці, 29 червня — на суботу, 23 червня; понеділка, 24 грудня — на суботу, 22 грудня;
• понеділка, 31 грудня — на суботу, 29 грудня.

SOURCE: Харківська обласна організація профспілки працівників освіти і науки


Give feedback