You are looking: Home page > FOR PARENTS > Батьки та діти

Батьки та діти

Hа думку психологів практично всі діти народжуються довірливими. У самому ранньому віці вони повністю покладаються на маму. Вона піклується про дитину, годує, миє та оберігає. Тому спочатку довіру виникає саме до мами, а тільки потім до тата, бабусям і дідусям. Від поведінки батьків залежить – розвинеться даний інстинкт чи ні.

Причини втрати довіри

Коли дитина починає підростати, у дорослих дуже часто не вистачає часу на спілкування. Також дуже негативно позначається постійний обман з боку батьків. Не варто обіцяти того, що виконати ви не в змозі. Частий навіть незначний обман поступово призводитиме до втрати довіри.

Будь-які види фізичних покарань призводять до небажаних наслідків. Постійна лайка і погрози дуже сильно руйнують авторитет дорослого. Дитина обов’язково почне замикатися в собі. Також діти, які піддаються покаранням, досить часто починають брехати, щоб їх уникнути. Тільки душевні розмови можуть позбавити малюка від страхів.

Чи не варто думати, що за допомогою дарування постійних подарунків можна підтримати і налагодити довіру. Це абсолютно не так.

Якщо дитина втратив довіру до своєї сім’ї, це призводить до його замкнутості, самотності і невпевненості в собі. Такі діти виростають зовсім непристосованими до життя. Вони не вміють справлятися з важкими ситуаціями. Тому довірчі і добрі відносини є запорукою гармонійного розвитку дитини та щасливої подальшого життя.

Як зберегти і повернути довіру дитини

Вся відповідальність за збереження довіри лежить на плечах батьків. Тому вони зобов’язані проявляти ініціативу. Дорослі в першу чергу повинні вміти контролювати свої почуття і емоції. Іноді дуже складно стримати і не накричати на дитину. Якщо ж батьки дозволили собі грубість, то потрібно обов’язково вміти зізнаватися у своїх помилках. Перед дитиною треба вибачатися і просити прощення. Це дуже важливо і допомагає зберегти довіру.

Дитина надзвичайно тонко відчуває брехню і обман.

Щоб налагодити або повернути довіру дитини, дорослі повинні почати з себе, при необхідності навіть спробувати змінитися. Батьки не повинні подавати поганого прикладу.

Потрібно проявляти свою любов і прихильність в найнесподіваніший момент. Чим менше дитина цього очікує, тим більше приємно йому буде.

Дуже важливо поважати почуття і думку дитини. Ніколи не варто говорити дітям образливі слова. Навіть дане жартома прізвисько може його сильно образити і зачепити. Чим старше стає дитина, тим більш болісно він це сприймає. Не варто ставити своєї дитини в незручне становище.

Категорично не можна йому робити зауваження при дорослих, а особливо при перевесниках. Це дуже сильно ранить дітей.

Батьки не повинні обговорювати поведінку і негативні сторони дитини із сторонніми людьми, особливо в його присутності. Поставте себе на його місце і тоді ви зрозумієте як це неприємно.

Дуже часто втрата довіри відбувається у зв’язку із завищеними вимогами, які батьки пред’являють своїм дітям. Вони вимагають від дитини певного рівня успішності в школі або спорті. Але всі діти зовсім різні. Деякі навіть дуже стараючись, не можуть приносити одні п’ятірки. Також обрана секція може не подобатися дитині і він її відвідує тільки тому, що так хочуть батьки.

В цьому випадку відносини можуть бути напруженими. Тому не варто ставити перед дитиною завищені вимоги. Важливо дізнатися, що йому цікаво і чим хочеться займатися у вільний час.

Дуже важливо залучати дитину з самого маленького віку до участі в домашніх справах і обговореннях. Йому важливо відчувати, що йому довіряють. Ніколи не варто лаяти дітей, якщо у них щось не виходить. Дуже важливо хвалити і підтримувати малюка у всіх його починаннях. Залучення дитини до справ привчає його до труду, зближує з батьками.

Також такі діти більш шанобливо ставляться до своїх мамі і татові. Всі завдання для дітей повинні бути безпечними і нескладними.

Велике значення для правильного розвитку дитини має задоволення потреби в спілкуванні з однолітками. Батьки обов’язково повинні допомогти йому налагодити їх і навчити, як потрібно правильно дружити. Дитина повинна бути завжди впевнений, що мама з татом його можуть захистити і підказати. Малюк не повинен залишатися наодинці зі своїми проблемами. Тому навіть дуже зайняті батьки повинні знаходити час для спілкування зі своїм дитиною.

Любов і довіра

Велике значення для створення довірчих відносин відіграє любов і хороша емоційна обстановка в сім’ї. Дуже важливо з раннього дитинства розвивати здатності у своїх дітей. Можна виховувати почуття любові і відповідальності у свого малюка. Для цього багато психологів рекомендують завести домашню тварина. Це рішення потрібно приймати разом з малюком і турботу про вихованця покласти на нього. Дорослі повинні навчити дитину правильно за ним доглядати. Він повинен розуміти, що необережні і неправильні дії здатні заподіяти вихованцеві багато болю і серйозної шкоди.

Дитина при наявності домашньої тварини позбувається відчуття самотності, він стає потрібним і важливим для когось. Він по-іншому подивиться на відносини у своїй родині.

Дуже велике значення у відносинах між дорослими і дітьми грають спільні ігри. Вони дозволяють сильно зблизитися з малюком, а також обов’язково принесуть багато задоволення. Дитина розвивається під час таких ігор і вчиться довіряти мамі. Вихідні можна присвятити спільним прогулянкам і занять спортом. Наприклад, сімейні катання на лижах або велосипедах.

Довірчі відносини між батьками та підлітками

Більшість підлітків мають проблеми з батьками. Їм здається, що їх свобода постійно ущемляється. Їм постійно доводиться доводити батькам, що вони вже не діти. Тому дуже складно в цей період мати довірчі і теплі відносини.

Батьки повинні дуже сильно змінити свою поведінку по відношенню до своїх дітей. Важливо знати особливості розвитку в підлітковому віці. Не потрібно постійно висловлювати невдоволення діями і вчинками дитини. Йому і так достатньо складно. Саме в цьому віці у нього з’являється перша сильна закоханість, він поступово починає звикати до ролі дорослої людини.

Тому батьки обов’язково повинні надати психологічну підтримку своєму дитині. Вкрай важливо вірити і любити його. Не варто засуджувати його і все забороняти. У нього обов’язково повинна бути свобода у виборі друзів, інтересів, симпатій і антипатій. Не варто йому нав’язувати свою думку. Контроль повинен бути ненав’язливим.

Але батьки обов’язково повинні знати, де і з ким перебуває малюк. Потрібно уникати допитів. Категорично заборонено читати щоденники, особисту переписку та повідомлення.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags:


Give feedback